Tinejdžer pao sa trotineta i preminuo u bolnici u Mostaru

Tinejdžer (15) iz okoline Metkovića preminuo je juče, 24. juna, u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar nakon što je u utorak pao sa električnog trotineta.

Dječak je zadobio teške povrede glave nakon pada, a ljekari su se svim silama borili za njegov život.

Prema dostupnim informacijama, a kako piše Dubrovački dnevnik, grupa djece se igrala u okolini Metkovića.

Jedno dijete na druženje je došlo električnim trotinetom nakon čega su se dječaci međusobno smjenjivali u vožnji.

Kada je na red došao 15-godišnjak, krenuo je trotinetom, ali je ubrzo izgubio kontrolu i pao na kolovoz.

Prilikom pada glavom je snažno udario o asfalt i zadobio teške povrede.

Kako saznaje Dubrovački dnevnik, trotinet je bio znatno jače snage nego što je to zakonom dozvoljeno.

Podsjećamo, kako je saopšteno iz Policijske uprave Zvornik, tokom proteklog perioda, na ovom području povrijeđeno je petoro djece mlađe od 14 godina prilikom korišćenja električnih trotineta, a u pojedinim slučajevima zadobijene su i teže povrede.

Kako je saopšteno iz Policijske uprave Zvornik, oni apeluju na roditelje, staratelje i sve učesnike u saobraćaju da poštuju zakonske odredbe koje se odnose na upravljanje lakim ličnim električnim vozilima (električnim trotinetima), s obzirom na povećan broj povrijeđenih maloljetnih lica prilikom njihovog korišćenja.

“Podsjećamo da je Zakonom o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini propisano da lakim ličnim električnim vozilom može upravljati lice koje je navršilo 14 godina života, koje posjeduje identifikacionu potvrdu i naljepnicu za lako lično električno vozilo, kao i potvrdu o poznavanju propisa o bezbjednosti saobraćaja na putevima koju izdaje nadležni zavod u skladu sa propisima koji uređuju oblast bezbjednosti saobraćaja, ili vozačku dozvolu bilo koje kategorije”, kazali su iz PU Zvornik.

N.N.