

Od posljedica korona virusa u toku noći je u Novom Pazaru preminulo čak 10 osoba, rekao je za TV Prva koordinator novopazarske bolnice dr Mirsad Đerlek.Kako je naveo, riječ je o pacijentima starije životne dobi i naglasio da nijedna mlađa osoba nije preminula.
– Teška noć je za nama, imali smo 10 smrtnih slučajeva, sve su to ljudi stariji od 75 godina, nijedan nije izgubio život zato što mu nije pružena medicinska pomoć – naveo je Đerlek, prenosi Telegraf.Inače, danas u Novi Pazar stiže tim ljekara iz Bosne i Hercegovine kako bi pomogao Novom Pazaru u borbi protiv korona virusa.
Dr Đerlek je dodao i da nije sve tako crno, jer se više od 80 ljudi iz Novog Pazara izliječilo.
– Jutros imamo 290 osoba u bolnici, skoro više od 85 ljudi je izliječeno što je ohrabrujuća situacija – rekao je on.
Srpskainfo

























