
Opština Gacko izdvaja 230.000 KM za sportske klubove
Opština Gacko izdvojiće u ovoj godini 230.000 KM za finansiranje i sufinansiranje programa sportskih organizacija, a javni poziv za raspodjelu sredstava otvoren je do 20. marta, rečeno je Srni u Opštinskoj upravi.
Prema navodima iz Opštinske uprave, očekuje se da će ovim sredstvima biti podržano do 18 sportskih klubova i organizacija sa područja ove lokalne zajednice.
„Riječ je o osnovnim sredstvima namijenjenim za njihovo funkcionisanje, a za više od toga neophodno je da nađu dodatna sredstva, poput sponzora“, naveli su iz Opštinske uprave.
Izbor i vrednovanje programa sportskih organizacija biće sprovedeni u skladu sa pravilnicima o kriterijumima za finansiranje programa razvoja sporta u Gacku, kao i pravilnikom o kategorizaciji sportova i sportskih organizacija.
Pravo učešća na javnom pozivu imaju sportske organizacije registrovane u Ministarstvu porodice, omladine i sporta Republike Srpske, čije je sjedište na području opštine Gacko i čije su aktivnosti usmjerene na stanovnike ove opštine, posebno mlade.
Radio Gacko
























