Predsjednik Socijalističke partije /SP/ Petar Đokić otvorio je večeras u Trebinju Susrete mladih socijalista Republike Srpske i poručio da je programski cilj ove stranke da u Srpskoj stvori jaku osnovu za što veće angažovanje mladih u političkim procesima.
Đokić je na skupu, kojem je prisustvovalo 300 mladih iz svih opštinskih i gradskih odbora SP-a, istakao važnost angažovanosti mladih u društvenom životu Republike Srpske, ali i u okviru partije, te dodao da omladina treba da bude kreator budućnosti.
“Budućnost pripada mladima i moramo sve da učinimo da to i osjete u ovom trenutku”, rekao je Đokić.
On je istakao da Socijalistička partija svojim aktivnostima kreira prostor u kome mladi mogu da djeluju, da budu nosioci sadržajnih aktivnosti i kreatori politika, posebno onih koje njima najviše odgovaraju.
“Mladim ljudima treba sigurnost za budućnost, da se razvijaju, obrazuju, zapošljavaju”, rekao je Đokić, ističući da je SP podmlađena u kadrovskoj strukturi.
Predsjednik Aktiva mladih SP-a Davor Strika kaže da ovaj aktiv nastavlja da sprovodi aktivnosti s ciljem poboljšanja položaja mladih u cijeloj Republici Srpskoj.
On naglašava da su mladi SP-a dovoljno uključeni u društvenopolitički život, ali da to može i bolje.
“Uvijek od naših funkcionera tražimo da daju još više šanse mladim ljudima i do sada smo po tom pitanju imali sluha od rukovodstva SP-a”, rekao je Strika i naglasio da su zadovoljni saradnjom sa Vladom Srpske i resornim ministarstvima.
Prema njegovim riječima, mladi smatraju da treba da budu protagonisti društvenih promjena i da rade na tome da i oni i cijela Republika žive bolje.
Strika je ocijenio da je trodnevni skup Susreti mladih socijalista prilika da se mladi iz cijele Republike Srpske upoznaju, druže i razmjenjuju ideje.
Srna