
Demonstranti su nešto posle 18 časova započeli protest, a ispred skupštine Srbije se nalazi više policijskih patrola, sa policijskim maricama.
Policijske patrole i kordoni postavljeni su ispred Predsedništva Srbije, Narodne skupštine i Skupštine Grada Beograda.
Zapaljeni kontejneri
Dva kontejnera zapaljena su u Bulevaru kralja Aleksandra. Na uglu ulica Takovske i Bulevara kralja Aleksandra nalazi se kordon policije.
Oni pokušavaju demonstrante da spreče da nastave dalje. Gore kontejneri i kod Crkve Svetog Marka.
Oglasio se MUP
Na prostoru ispred Doma Narodne skupštine, nešto nakon 20.15 časova, ispaljen je veći broj suzavaca i topovskih udara, a dim se i dalje širi Trgom Nikole Pašića i okolinom.
Međutim, MUP Srbije je izdao zvanično saopštenje da oni večeras “ni u jednom trenutku nisu ispaljivali suzavac, niti topovske udare”!
Po njihovim navodima, suzavac koji je prekrio dobar deo platoa ispred Doma Narodne skupštine, Pionirskog parka i okoline, ispalili su – demonstranti.
Demonstranti ponovo gađali policiju
Oklopna vozila stižu do Doma Narodne skupštine. Žandarmerija je formirala kordon u Bulevaru kralja Aleksandra, nedaleko od Ambasade Češke. Pojedini demonstranti su gađali kamenicama policiju, ali za sada nije poznato koliko je osoba povređeno.
Ovako su izgledale scene nasilja
Pogledajte na koji način su demonstranti napadali polijajce:
Policija potisnula demonstrante sa Trga Nikole Pašića
Na samom Trgu Nikole Pašića došlo je do većeg sukoba između demonstranata i policije.
Policija je potisnula demonstrante, koji se trenutno nalaze na Terazijama, na potezu od Igumanove palate do Medija centra.
Napadnut i Boško Obradović
Na večerašnjem protestu ispred zgrade Skupštine napadnut je i Boško Obradović.
Više o tome pročitajte OVDE
Huligani opet napali policiju
Huligani su i večeras ispred Narodne Skupštine napali pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova.
Protest koji se i danas organizuje, navodno, protiv mera protiv korona virusa, ponovo je kulminirao nasiljem.
Ponovo haos ispred Skupštine
Demonstranti su zasuli policiju ispred Skupštine Srbije flašama i bakljama nakon čega su oni uzvratili suzavcem.
Razbijali su žardinjere kako bi došli do kamenja, a zatim počeli da gađaju policiju.
Sergej se vratio u masu
Nakon što je Sergeju Trifunoviću ukazana pomoć on se sa zavojem na glavi pridružio demonstrantima.
Napadnut i Dragan Đilas
Nakon napada na Sergeja Trifunovića, koji je krvave glave napustio protest, još jedan lider dela opozicije Dragan Đilas postao je žrtva protesta na koje je pozivao.
Đilasa su nepoznata lica izudarala kaiševima, nakon čega se on udaljio sa protesta u nepoznatom pravcu.
Napadnut Sergej Trifunović
Ispred Skupštine Srbije demonstranti su napali lidera PSG Sergeja Trifunovića. “Šta ćeš ti ovde”, “Odlazi”, dovikivala je grupa mlađih građana.
Trifunović je krvave glave napustio protest, na kom se, kako prenose mediji okupilo nekoliko stotina pristalica Đilasovog Saveza za Srbiju.
Zatvorene ulice kod Skupštine
Zbog protesta, zatvoren je saobraćaj oko Doma Narodne Skupštine.
Za sada su zatvorene ulice od Takovske do Skupštine, Trg Nikole Pašića i Terazije na skretanju ka Skupštini.
Učesnici protesta SzS stigli do skupštine
Učesnici protesta u organizaciji Saveza za Srbiju stigli su do Doma Narodne skupštine, a preko puta Predsedništva Srbije, gde su prvobitno najavili da idu, od platoa kod Filozofskog fakulteta.
Oko parlamenta su raspoređene jake policijske snage. Demonstranti negoduju zbog prisustva policije.
Demonstranti gađali policiju
Ispred Skupštine je došlo do većih incidenata. Demonstranti su gađali policiju. Bačene su baklje, a jedna je upala i među demonstrante. Okupljeni beže ka Pionirskom parku, a jedna grupa se penje ka Skupštini.
Opozicija na protestu
Ljudi se okupljaju ispred Platoa, za sada je sve mirno, policija je spremna za mogući dolazak demonstranata. Na protestu se nalazi i samostalni poslanik Srđan Nogo.
Povorka je Vasinom ulicom krenula ka Skupštini, u koloni je i predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac i predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić.
Među okupljenima su i Dragan Ðilas, Boško Obradović, Miroslav Aleksić, kao i pristalice Saveza za Srbiju.


























