USPJEH ZA POHVALU:Plivači PVK Leotar drugi put zaredom osvojili AQUA Kup u Jagodini

Plivači Leotara ostvarili su izvanredne rezultate zauzevši prvo mjesto u ekipnom plasmanu i osvojivši ukupno 31 medalju, od čega  9 zlatnih, 10 srebrnih i 12 bronzanih na  juče  održanom  plivačkom takmičenju u Jagodini pod nazivom XV Međunarodni plivački miting „ Aqua 235 “ 2018.

Na  takmičenju čiji je organizator bio  Plivački  klub „ Aqua 235 “  učestvovao  je ukupno 21 klub  sa 215  takmičara  od čega  je 126 u muškoj i 89 u ženskoj konkurenciji.

Plivači Leotara pokazali su izuzetnu spremnost – zlatne medalje osvojili su Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara delfin, Veljko Jovanović u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Sara Ratković u disciplini 50 metara leđno, Sanja Krivoglav u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Nikola Lješković u disciplini 100 metara leđno, Nikola Dervišević u disciplini 200 metara slobodno, Stefan Anđelić u disciplini 100 metara prsno.

Srebrne medalje osvojili su  Ana Stanković u disciplini 50 metara slobodno, Dimitrije Rajković u disciplinama 50 i 100 metara prsno, Lara Pujić u disciplinama 50 i 100 metara prsno, Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara leđno, Lidija Bajčetić u disciplini 50 metara delfin, Stefan Anđelić u disciplini 200 metara slobodno, Filip Čolović u disciplini 100 metara leđno i Uroš Grubač u disciplini 100 metara prsno

Bronzane medalje osvojili su Tatjana Pelkić u disciplini 50 metara slobodno, Lidija Bajčetić u disciplini 50 metara slobodno, Filip Jokanović u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Nikša Šarenac u disciplini 50 metara leđno, Nikola Lješković u disciplinama 50 metara leđno i 4 x 100 metara slobodno, Sara Ratković u disciplini 100 metara leđno, Luka Ratković u disciplini 100 metara slobodno, Veljko Jovanović u disciplini 4 x 100 metara slobodno, Miloš Ćeranić u disciplini 4 x 100 metara slobodno i Filip Čolović u disciplini    4 x 100 metara slobodno.

Paralelno sa Aqua kupom ovog vikenda održao se Montenegro Open u Podgorici, međunarodno takmičenje u organizaciji Plivačkog Saveza Crne Gore.

Plivački vaterpolo klub „ Leotar “ na ovom takmičenju prestavljala je Helena Jovanović koja je odbranila boje kluba osvojivši tri medalje, jednu srebrnu u disciplini 100 metara delfin i dvije bronzane u disciplinama 200 metara delfin i 200 metara mješovito.