Policijska uprava Trebinje dostavila je Tužilaštvu Bosne i Hercegovine izvještaj o počinjenom krivičnom djelu protiv lica inicijala Z.B., J.O., H.O., E.К., M.P. i J.H. zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivična djela „Ratni zločin protiv civilnog stanovništva“i „Ratni zločin protiv čovječnosti“, saopšteno je iz Policijske uprave /PU/ Trebinje.
Prema nezvaničnim saznanjima osumničeni su 18. septembra 1992. Godine u jutarnjim časovima napali na srpsko selo Izgori u opštini Gacko i tom prilikom sa više hitaca ubili tada dvadesetdvogodišnju ženu srpske nacionalnosti, nakon čega su zapalili kuću vlasništvo Milivoja i Blagote Jankovića.
Ovo je bila prva civilna žrtva na području istočne Hercegovine, a, nezvanično, napad su izvršili pripadnici Fočanske brigade koja je bila u sastavu tzv. Armije BiH.
U 2018. godini Policijska uprava je Tužilaštvu Bosne i Hercegovine dostavila sedam izvještaja za počinjena krivična djela ratnog zločina, protiv sedam lica zbog postojanja osnova sumnje da su počinila navedena krivična djela tokom 1992. godine na teritoriji opština Кonjic i Čapljina.
Rejting.info