25.2 C
Trebinje
Nedjelja, 15 Juna, 2025
Naslovnica Vijesti Futsaleri Akademca krenuli na poklonjenje Svetom Vasiliju

Futsaleri Akademca krenuli na poklonjenje Svetom Vasiliju

Hodocasce akademac.jpg

Članovi svih kategorija Futsal kluba “Akademac” iz Trebinja odlučili su da zajedno krenu na hodočašće do Manastira Ostrog, gdje će se pomoliti i pokloniti moštima Svetog Vasilija.

Aleksandar Belović je istakao da je ovo blagosloven osjećaj, posebno onima koji na hodočašće idu po prvi put.

“Krenuli smo koji dan ranije na hodočašće jer u nedjelju igramo utakmicu protiv ekipe Broda, za plasman u Premijer ligu”, rekao je Belović.

Marko Antunović je odlučio da na dan kada puni osamnaest godina krene na hodočašće i pokloni se ostroškom čudotvorcu.

“Ovo je moje drugo hodočašće. To je jedan osjećaj koji se ne može opisati riječima. Osjećam samo jedan mir u sebi, koji baš rijetko inače mogu da osjetim. Poželio bih svakome da to osjeti”, kazao je Antunović.

Iz Hercegovine će u narednim danima pješke krenuti više stotina vjernika, koji će se pokloniti Svetom Vasiliju u Manastiru Istrog u Crnoj Gori.